Almanca dil kursları

Grup Dersleri

Ankara Almanca dil kursu

Ankara Almanca dil kursumuzda 15-20 kişilik gruplarımız, kanıtlanmış ifb-Metodu’nu her derse dahil ederek öğrencilerimiz hedef dilde öğrenim görür. Almanca kursu dersi yoğun bir şekilde yüz yüze anlatim ve yüksek teknik ekipman desteği ile dijital öğrenme bölümleriyle düzenlenmiş tecrübeli öğretmenlerimizin yardımlarıyla yenilikçi ve güncel öğretim tekniklerini birleştirir.

İçerisinde görsel desteğin kontekste uyumlu bir şekilde entegre edildiği ve Almanca öğrenmek için bulunmaz bir alanın yaratıldığı her bir Almanca dersi ana dilde öğretilir. Dersin başladığı ilk dakikadan itibaren kullanılan tek dil hedef dildir. Bu yöntemin yeni bir dil öğrenmenin en hızlı ve en etkili yolu olduğu senelerden beri edindiğimiz tecrübelerimizle sabittir.

Detaylı bilği için bize ulaşın

Yüz yüze dil dersleri

Yeni bir dil öğrenirken muhakkak o dil konusulmalidir. Konverzasyon ifb ‘in grup derslerinin merkezinde büyük önem taşır. Grup dersleri öğrencilere sadece dili öğretip konuşmaya yönlendirmez. Ayrıca dilin kullanımı sırasında gestik ve mimikler gibi detaylarıda öğretir. Tüm bu unsurlar yeni bir dil öğreniminde ciddi önem taşır.

Ifb-Group dil dersleri, öğrencilerin gurup arkadaşlarıyla diyaloga girebileceği ve birlikte öğrenmeye devam etmek için isterlerse özeldede buluşabilecekleri bir sosyal ortam sağlar. Ayrıca yeni bir dil öğrenen insanlarla bir arada olmak, öğrenme sürecini daha eğlenceli hale getirir ve neseli bir ortamda öğrenimi basitlestirir.

Detaylı bilği için bize ulaşın

Blended Learning

Blended Learning, günümüz eğitim sistemi ile internet teknolojilerinin bir araya gelmesiyle oluşuyor. Institut für Bildung tüm dünyadaki şubelerimizde pandemie esnasında Online-Kurslarımız ile birlikte, ‘Blended Learning’ kurs konsepti ile yüz yüze eğitim sunmaya basladı. Standart kurslarımızda ders saati 45 dk’dır.

Detaylı bilği için bize ulaşın

Teketek dil dersleri

Ifb ‘nin özel dersleri, ifb dil merkezinde, ifb ‘nin uzman eğitmeniyle yüz yüze yapılır. Dersler konuşma odaklıdır ve dersler sırasında yalnızca Almanca dil konuşulur. Kursların tüm bu özellikleri, bir dili hızlı bir şekilde öğrenmenin en etkili yolu olan gelişmiş IFB-Metodu’nun parçasıdır.

Ifb eğitmenleri ile canlı olarak, yüz yüze etkileşim kurmak kisinin öğrenme hızını artırır. Teketek dersler öğrencilerin derslerine odaklanmasını ve ihtiyaçları doğrultusunda hedefleri ile uyumlu bir şekilde ilerlemesini sağlar.

Detaylı bilği için bize ulaşın

Kurumlara özel eğitimler

Hem özel sektör için hem de kamu kurumları için özel dil eğitimi programları sunmaktayiz. Eğitimlerin planlanmasından eğitimin değerlendirilmesine kadar, kurum içi eğitim programlarını organize etmek büyük çaba gerektirir. Tam da bu noktada ifb size yardımcı olup isinizi kolaylastirmak için yanınızda bulunmaktadir.

Detaylı bilği için bize ulaşın

Virtual Learning

ifb Virtual Classroom grup eğitimi, dünyanın farklı yerlerindeki kursiyerlerden oluşan bir grup içinde evinizin konforunda size uyan esnek bir zamanda online ortamda eğitmen ve diğer kurs arkadaşlarınızla yüz yüze dil öğrenmenizi sağlar. Tek ihtiyacınınız bir bilgisayar, akıllı telefon ya da tablettir.

Detaylı bilği için bize ulaşın

Aile birleşim kurslari

Ifb Aile ile Birleşimi kurslarımızda sizi evlilik sonrasi eş durumundan dolayı (aile birleşimi) Almanya’ya taşınabilmeniz için gereken Start Deutsch 1 sınavına hazırlıyor. Kurslarımızda kullanılan Schritte 1+2 plus neu eşliginde 4 haftalık iki dönem boyunca yoğun bir şekilde Start Deutsch 1 sınavına hazırlanıp problemsiz sonuca ulasabilirsiniz.

Detaylı bilği için bize ulaşın