danismanlik2

ALMANYA İÇİN MESLEKİ DANIŞMANLIK

Mesleki danışmanlık, bireylerin kariyer hedeflerini belirlemelerine, kariyer planları yapmalarına ve bu hedeflere ulaşmaları için gerekli adımları atmaları konusunda yardımcı olan bir süreçtir. Bu süreç, bireylerin yeteneklerini, ilgi alanlarını, kişilik özelliklerini ve değerlerini dikkate alarak en uygun mesleki alanları belirlemelerine yardımcı olmayı amaçlar.

Mesleki danışmanlığın başlıca amaçları nelerdir?

Mesleki danışmanlık, bireylerin kariyerlerinde daha tatmin edici ve başarılı olmalarına yardımcı olmayı hedefler. Bireylerin kendilerini daha iyi tanımaları, kariyer hedeflerini netleştirmeleri ve bu hedeflere ulaşmaları için gerekli adımları atmaları konusunda destek sağlar.

Kariyer Keşfi

İş arama sürecinde bireylere rehberlik eder. Bu, özgeçmiş yazma, mülakat teknikleri, iş ağı oluşturma ve iş arama stratejileri gibi konuları kapsar. Institut für Bildung Almanyada geniş bir ağın icinde yer almaktadır. Bu sayede sizin size göre bir iş yeri bulmanızda yardımcı olur ve baştan sonuna kadar sizin yanınızdadır.

Eğitim ve Kariyer Planlaması

Bireylerin kariyer hedeflerine ulaşmaları için gerekli eğitim ve yetenek geliştirme fırsatlarını belirlemelerine yardımcı olur. Almanya en önemli kriter yeterli kadar Almanca konuşabilmektir. Bu, doğru eğitim programlarını seçmekten, staj ve iş deneyimleri kazanmaya kadar geniş bir yelpazeyi kapsar.

Kariyer Değişimi

Kariyerinde değişiklik yapmak isteyen bireylere rehberlik eder. Bu, yeni bir kariyer yoluna geçiş sürecinde gereken adımların belirlenmesi ve bu geçişin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için stratejiler geliştirilmesi anlamına gelir. Aynı mesleğinizde çalışsanız bile Almanyada çalışmak sizin için tamamen yeni bir başlangıç olacaktır.

İş Arama Stratejileri

İş arama sürecinde bireylere rehberlik eder. Bu, özgeçmiş yazma, mülakat teknikleri, iş ağı oluşturma ve iş arama stratejileri gibi konuları kapsar. Institut für Bildung Almanyada geniş bir ağın icinde yer almaktadır. Bu sayede sizin size göre bir iş yeri bulmanızda yardımcı olur ve baştan sonuna kadar sizin yanınızdadır.

Mesleki Gelişim

Mevcut işlerinde daha başarılı olmak ve kariyerlerinde ilerlemek isteyen bireylere destek sağlar. Bu, mesleki yeteneklerin geliştirilmesi, performansın artırılması ve iş-yaşam dengesi konularında rehberlik etmeyi içerir. Mesleğinizin ve eğitim düzeyinize uygun değişik alanlarda Meslek edinmeyi sağlar. Öğrencilere özel olarak Staj veya Üniverstelere yerleştirme gibi değişik imkanlar tanır ve yaz tatilerinde Almanyada iş imkanı tanır.

Sonuç

IFB olarak, bu sürecin her adımında yanınızda olup size rehberlik ediyoruz. Denklik işlemlerinizin hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanması için uzman ekibimizle yanınızdayız. Almanya’da yeni bir hayat kurma yolculuğunuzda güvenilir bir partner olarak sizinle birlikteyiz.

Bizimle Başlayın hedefinize bizimle ulaşın

Neden Bizimle tanışmadan ve bize danışmadan adım atmamalısınız? Özellikle Almanyada çalışmak istiyorsanız.

BERUFS BERATUNG 800 x 1200

Hedefe ulaşmak için bize danış.

Neden biz?

1

Deneyim ve Uzmanlık

Yılların deneyimi ve alanında uzman ekibimizle, Almanyada mesleğinizde calışmak için en uygun  çözümleri sunuyoruz.

2

Kişiye Özel Stratejiler

Her Insanın benzersiz olduğunu biliyoruz. Bu yüzden, size özel stratejiler geliştirerek maksimum verimlilik sağlıyoruz.

3

Sürekli Destek ve İletişim

Sürekli destek ve iletişimle, bütün süreç boyunca ve her adımda Türkiyede ve Almanyada yanınızda oluyoruz. 

Değişiklige Hazırmısın?

Mesleki alanda hak ettiğiniz yeri almak için mesleki danışmanlık hizmetimizden faydalanın. Daha fazla bilgi ve kaliteli bir danışmanlık için bizimle iletişime geçin.